Wykład dr George’a Arbida z Libanu nt. Karola Shayera, polskiego architekta.

Dr George Arbid to architekt, członek i założyciel i dyrektor Arab Center for Architecture w Bejrucie.

Prowadzi liczne wykłady na temat współczesnej architektury w Libanie i świecie arabskim. Wśród jego publikacji jest wielokrotnie nagradzana książka Architecture from the Arab World, 1914-2014, a Selection, wydana z okazji Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku, gdzie był współautorem Pawilonu Bahrajnu. Dr Arbid zasiadał w kilku lokalnych i międzynarodowych jury, w tym w 2019 roku w European Award for Contemporary Architecture i Transfer Architecture Video Award.

W 2021 r. wystąpił w cyklu nagrań Fundacji Fenicja – Polacy w Libanie – Polish in Lebanon.

Dr Arbida jest autorem książki „Karol Schayer, Polak w Bejrucie”, która powstawała na podstawie obszernych badań nad spuścizną polskiego architekta. 🇱🇧🇵🇱

Wykład odbędzie się w czwartek, 23.03.2023 o godz. 18:00 w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Więcej informacji >>> https://mnk.pl/…/wyklad-prof-georga-arbida-karol-schayer

Zapraszamy do uczestnictwa i obejrzenia odcinka naszego cyklu z udziałem dr George’a ArbidaFundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.