Polacy w Libanie

W Libanie realizowanego we współpracy z Radiem Wnet oraz Youth Of Hope, powstał cykl pięciu programów radiowo-telewizyjnych poświęconych wybitnym przedstawicielom polskiej nauki, kultury, sztuki i dyplomacji, którzy działali w Libanie.

Tragiczne losy naszych rodaków podczas drugiej wojny światowej poprowadziły ich do różnych krajów. Jednym z nich był Liban. To tam znaleźli przystań i ukojenie od rzeczywistości sowieckich łagrów i długiej wędrówki przez Syberię, którą odbyli uratowani przez Armię Andersa. Liban, podobnie jak wcześniej Iran, przyjął ich z otwartymi rękami, ale i sercami. A oni odwdzięczyli się w dwójnasób.

Arabskojęzyczne audycje nadane zostały w libańskim radio i telewizji. Programy w tłumaczeniu polskojęzycznym, za które serdecznie dziękujemy Bożenie Czyż-Rkein i Husseina Rkein, dostępne są na kanałach YouTube Fundacji Fenicja im. św. Charbela oraz Radia Wnet.

Podsumowanie projektu - Polacy w Libanie

Zachęcamy do zapoznania się z cyklem artykułów dotyczących projektu, obejrzenia cyklu audycji na naszym kanale YouTube lub podstronie z audycjami stworzonymi w ramach projektu.

Programy powstały we współpracy Radia Wnet i Fundacji Fenicja w ramach projektu „Promocja kultury polskiej za granicą” i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Fundacja Fenicja im. Świętego Charbela
Youth of Hope
Radio Wnet
Makazi Group Kazimierz Gajowy