Emisja pierwszego odcinka programu o niezwykłych Polakach w Libanie| Warszawa, Kawiarnia Agere Contra 15.04.2024

15 kwietnia 2024 odbędzie się pokaz pierwszego odcinka z serii Niezwykli Polacy – Niezwykłe miejsca poświęcony Juliuszowi Słowackiemu. Zapraszamy do kawiarni Agere Contra przy ul. Chłodnej 2/18 o godz. 18:00.

Kolejne pokazy filmów z cyklu odbędą się:

  • 6 maja o ojcu Maksymilianie Ryłło
  • 10 czerwca o Polakach XX wieku

Wstęp wolny; aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez stronę: https://agerecontra.pl/…/juliusz-slowacki-w-libanie…/

„Liban to więcej niż kraj, to przesłanie wolności i współistnienia oraz przykład dla Wschodu i Zachodu” – św. Jan Paweł II. Zapraszamy na pokaz pierwszego z trzech odcinków poświęconych Polakom w Libanie, zrealizowanych przez Fundację Fenicja im. św. Charbela!

Ten niegdyś bardzo bogaty kraj, jest dzisiaj państwem pogrążonym w bardzo głębokim kryzysie. Sytuację jeszcze bardziej utrudnia obecna wojna w Strefie Gazy. Jednak tym razem nie będziemy rozmawiać o bieżącej polityce. Jest to państwo wymieniane w Piśmie Świętym, a bardziej współcześnie mieszkało tam wielu wybitnych Polaków. Podczas tego spotkania pokażemy półgodzinny film o Juliuszu Słowackim, który patrząc przez jedno okno oglądał morze, a przez drugie podziwiał góry. Tam właśnie napisał poemat „Anhelli”.

W dyskusji wezmą udział Adam Rosłoniec i Aleksandra Smejda-Rosłoniec – wiceprzewodniczący i członkini zarządu Fundacji Fenicja.

Zachęcamy zapisania się na wydarzenie!

Więcej szczegółów TUTAJFundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.