Polacy w Libanie – wspólny projekt Fundacji Fenicja i Radia Wnet

Były Ambasador Libanu we Francji Khalil Karam gościł u siebie Fundację Fenicja.

Spotkanie z ambasadorem zapoczątkowało realizację wspólnego projektu Fundacji Fenicja i Radia WNET. Powstaje cykl pięciu programów radiowo-telewizyjnych, których celem jest promocja kultury polskiej na obszarze bliskowschodnim.

Spotkanie z ambasadorem
Spotkanie z ambasadorem

Polacy wiele zawdzięczają Libanowi, który dał im schronienie w czasie II Wojny Światowej, ale i Liban zaciągnął u nas swoisty dług wdzięczności. Wraz z Armią Andersa do Kraju Cedrów trafiły wybitne osobistości, które odcisnęły niezatarte piętno na kulturze, sztuce i życiu społecznym Libanu. Postaci pięciu niezwykłych Polaków: malarza Bolesława Baake, naukowca prof. Stanisława Kościałkowskiego, aktorki i piosenkarki Hanki Ordonówny, architekta Karola Schayera oraz dyplomaty Zygmunta Zawadowskiego zostaną przedstawione w cyklu arabskojęzycznych audycji nadawanych w libańskim radio i telewizji Voice Of Charity, która swym zasięgiem obejmuje także Jordanię, Syrię i Palestynę. Programy w tłumaczeniu polskojęzycznym będą także dostępne na kanałach Youtube Fundacji Fenicja i Radia Wnet.

Audycja w radiu
Audycja w radiu

Programy powstają w ramach projektu „Promocja kultury polskiej za granicą” i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Fundacja Fenicja im. św. Charbela
Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Radio Wnet

Naszymi partnerami są:

Ambasada RP w Libanie
Makazi
Youth of Hope
Kurier Wnet