Projekt CFM – Libańczycy rozwijają przedsięwzięcie

Nasze działania w ramach projektu CFM czyli Wspólny Rynek Produktów Rolnych już się zakończyły. Przeszkoliliśmy zespół młodzieży odpowiedzialnej za organizację wydarzeń oraz grupę rolników, którzy poznali skuteczne sposoby na promocję swoich produktów i wyrobów. Finałem wszystkich działań była wspólna organizacja 8 wydarzeń cyklu YAAB.

Aktualnie projekt jest w rękach Libańczyków i mamy ogromną przyjemność zawiadomić, że świetnie się rozwija!

Targi Ya Ayni Al Baladi odbywają się regularnie, gromadząc ogrom wystawców i kupujących. Libański zespół maj już za sobą samodzielną organizację wydarzeń m.in w Batroun, w gminie Himlaya czy Bejrucie.

Specjalną uroczystość w Himlaya otworzył Patriarcha kościoła maronickiego – kard. Béchara Boutros Raï. Każda uroczystość z udziałem Patriarchy to wyjątkowe wyróżnienie podkreślające wagę i znaczenie projektu dla rozwoju Libanu.

Dodatkowo, we współpracy z gminą, została wydana specjalna linia produktów, która ma być kojarzona z targami YAAB. Są to perfumy, olejek do ciała oraz mydło. Wszystko z naturalnych libańskich składników, o świeżym letnim zapachu.

Część zysku że sprzedaży będzie przekazana na budowę sanktuarium św. Rafki – libańskiej świętej, urodzonej właśnie w Himlaya.

Pomimo kryzysu, biedy i ciężkiej sytuacji w kraju Libańczycy mają zapał i ogromną chęć zmian – projekt ma ogromne szanse na wpisanie się w stały krajobraz Bejrutu. Nasze działania i pomoc mają sens – razem odbudujemy Liban!Fundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.