Pomagamy ofiarom trzęsienia ziemi! Dołącz do akcji!

W porozumieniu z Salezjańskim Centrum Młodzieżowym pod wezwaniem św. Jerzego działającym w Aleppo podjęliśmy kolejne kroki akcji pomocowej dla poszkodowanych w trzęsieniach ziemi.

W Aleppo znajduje się ponad 400 osób, które ucierpiały w skutek kataklizmu. Wiele z nich straciło wszystko, z domami włącznie. Niektóre domy grożą zawaleniem. Niektórzy po pewnym czasie będą mogli wrócić do własnych mieszkań po zbadaniu czy nie grozi im zawalenie. Jednak nawet te domy, które będą zdatne do użytku, będą potrzebowały przynajmniej wstawienia drzwi i okien oraz przeprowadzenia generalnych remontów. Pomoc jest niezbędna.

Zadecydowaliśmy, że pomoc płynąca od darczyńców Fundacji Fenicja, będzie przeznaczona na zakup ropy dla generatora, aby choć częściowo zapewnić energie elektryczną, potrzebną nie tylko do oświetlenia, ale również do ogrzania pomieszczeń, w których przebywają poszkodowani. Aktualnie w Aleppo mamy do czynienia z temperaturami poniżej zera.

Salezjanie pracujący w Libanie utrzymują bezpośredni kontakt z swoimi współbraćmi w Damaszku i w Aleppo. To dzięki nim nasza pomoc błyskawicznie dotrze do potrzebujących.

Nasza akcja pomocowa trwa – prosimy o wpłaty:

62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF:BPKOPLPW
w tytule: Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

Dziękujemy! ❤️Fundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.