Kazimierz Gajowy gościem programu Krzysztofa Skowrońskiego

Prezes Fundacji Kazimierz Gajowy był gościem programu Krzysztofa Skowrońskiego „O co chodzi?”, wyemitowanego na antenie TVP Info w dniu 17.02.2021 r. W programie można było usłyszeć o bardzo trudnej sytuacji Libanu, związanej z pandemią i wielomiesięcznym zamknięciem gospodarki, które pogłębia kryzys spowodowany wybuchem w bejruckim porcie.

Kazimierz Gajowy powiedział także o sytuacji politycznej Libanu, opuszczonego przez inne kraje, a także o znaczeniu wizyty papieża Franciszka w Iraku w obliczu wypierania chrześcijaństwa z Bliskiego Wchodu. Podkreślił jak niezwykłą rolę pełni Liban – kraj, gdzie od wieków żyje obok siebie zgodnie wiele wspólnot, w tym muzułmanie i chrześcijanie – w utrzymaniu chrześcijaństwa na Bliskim Wchodzie. Gdy zniknie Liban w obecnym kształcie, droga do całkowitego wyparcia chrześcijan z ziemi, gdzie chrześcijaństwo się narodziło, będzie stała otworem. Dlatego tak ważna jest pomoc dla tego kraju.

Pomoc taką świadczy Fundacja Fenicja – pomogliśmy już ponad 50 rodzinom w odbudowie i remoncie domów, a także w zakupie najpotrzebniejszych sprzętów. Wysłaliśmy kontener ze środkami czystości, zakupionymi od polskich producentów, którym także w ten sposób pomagamy w ciężkich czasach pandemii.

Działania Fundacji Fenicja zostały dostrzeżone przez rząd libański, gdyż jako druga organizacja z Polski, obok Caritas Polska, znaleźliśmy się na libańskiej stronie rządowej z organizacjami świadcząca pomoc dla tego kraju.

Zobacz nagranie programu

Kazimierz Gajowy gościem programu Krzysztofa Skowrońskiego