Z wizytą u Siostry Krystyny w Bhannes

Niedawno informowaliśmy o tragicznej sytuacji hospicjum w libańskim Bhannes, które prowadzi polska Siostra Szarytka Krystyna Zawadzka. Apelowaliśmy o pomoc i pomoc napłynęła. Co się zmieniło na lepsze opowiada sama Siostra Krystyna, którą odwiedziliśmy z kolejną partią darów 14.02.2022 r. Nie znaczy to, że Bhannes i jego podopieczni są już zabezpieczeni. Absolutnie nie! Potrzeby są wciąż ogromne, ale Siostra i jej personel otrzymali coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze: NADZIEJĘ. I ta nadzieja ich uskrzydla, pozwalając przetrwać każdy kolejny trudny dzień.

Siostra mówi o tym, że jest wdzięczna iż ludzie w Polsce nie zapomnieli o niej i jej hospicjum, że modlą się za nich, a ta modlitwa daje wiarę na lepsze jutro i jest namacalnym znakiem, jak Bóg troszczy się o tych, którzy ufają Mu bez granic.

Fundacja Fenicja w 2022 r. obrała jako priorytet pomoc tej niezwykle walecznej Siostrze, która całe życie poświęciła dla chorych i ubogich. Jeśli chcesz wiedzieć, jak Twoja, nawet niewielka pomoc, zmienia życie konkretnych ludzi, obejrzyj rozmowę z Siostrą Krystyną Zawadzką.

Hospicjum w Bhannes można wspomóc poprzez wpłaty na konto:

Fundacja Fenicja im. św. Charbela
62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
w tytule: Hospicjum

Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem PayPal lub karty