Raport Siostry Krystyny Zawadzkiej o zakupionych środkach pomocowych dzięki wsparciu Fundacji Fenicja i darczyńców

W maju 2022 r. przekazaliśmy darowiznę pieniężną, która została zebrana dzięki Państwa wsparciu na pomoc hospicjum w Bhannes.

Siostra Krystyna Zawadzka dostarczyła nam raport aby udokumentować co udało się kupić dzięki pomocy Fundacji Fenicja i darczyńców. Lista jest długa!

Hospicjum zostało wyposażone w:

  • sześć wózków do kąpieli niepełnosprawnych,
  • kuchenkę mikrofalową oraz podgrzewacz do posiłków dla chorych,
  • materiał na 50 prześcieradeł i 50 poduszek, materiał na 35 nakryć łóżek,
  • 320 pampersów dla najuboższych pacjentów, 50 ręczników do kąpieli pacjentów,
  • dwa telewizory przeznaczone dla pacjentów tylko lezących,
  • leki oraz niezbędne drobne wyposażenie tj. sztućce.

Ponadto wsparcie otrzymał także personel szpitala, który pracuje praktycznie za darmo. Fundusze wykorzystane na benzynę, zakup przyborów szkolnych dla dzieci oraz wsparcie dla rodziny jednej z pacjentek.

Siostra Krystyna szczerze dziękuje za okazaną pomoc. Hospicjum w Bhannes, dzięki Państwa darowiznom, otrzymało ogromne wsparcie. To pomoc niezbędna do codziennego funkcjonowania.

Siostra aktualnie zakończyła posługę w Bhannes. Dzięki Państwa darowiznom mogła pożegnać hospicjum zostawiając w nim to, co było w tym momencie najbardziej potrzebne.

Wkrótce poinformujemy o aktualnym miejscu pracy Siostry, potrzebach i możliwości wsparcia nowej misji.


Fundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.