Pomoc uchodźcom wojennym

Wojna na Ukrainie to wielki dramat, obok którego nie możemy przejść obojętnie. To tysiące uchodźców, którzy trafiają do naszego kraju. Są to nie tylko Ukraińcy, ale też obywatele innych państw, którzy na terenie Ukrainy mieszkali, pracowali, studiowali. Są wśród nich również Libańczycy, których spora grupa studiowała w Charkowie. Teraz próbują przedostać się do Polski, skąd przysłane z Libanu samoloty zabiorą ich do domu.

Fundacja Fenicja im. św. Charbela jest w stałym kontakcie z Ambasadą Libanu i pomaga w organizacji ewakuacji młodych Libańczyków do kraju. Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy są w stanie zapewnić im dach nad głową oraz opiekę w czasie oczekiwania w Polsce na samolot do Libanu. Czas ten wyniesie maksymalnie 14 dni. Szczególnie potrzebne są miejsca noclegowe w okolicach Warszawy.

Chęć udzielenia schronienia, a także możliwość służenia transportem, prosimy zgłaszać na nasz adres mailowy fundacja.fenicja@gmail.com lub poprzez nasz profil na facebooku @ffenicja (wiadomości na priv).

W tym momencie pierwsi libańscy studenci znaleźli już schronienie w Państwa domach. Za wszelką pomoc i Państwa wielkie serca serdecznie dziękujemy.

Fundacja Fenicja zakupi także na potrzeby uchodźców z Ukrainy leki oraz potrzebne środki higieniczne i środki czystości. Zbieramy także fundusze na zapewnienie wyżywienia dla uchodźców z Libanu, którzy przebywają w różnych ośrodkach, oczekując na transport do kraju. Wpłaty na ten cel można przekazywać na nasze konto:

Fundacja Fenicja im. św. Charbela
62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
w tytule: UKRAINA

Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem PayPal lub karty: