Pomoc dla Siostry Krystyny Zawadzkiej. Pielgrzymka dotarła z darami!

Siostra Krystyna Zawadzka od ponad 30 lat pomaga najbiedniejszym w Libanie. Za swoją niezwykłą i pełną poświęcenia pracę została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

Fundacja Fenicja oraz pielgrzymi przekazali Siostrze pomoc finansową, a także przywiezione z Polski i Wielkiej Brytanii leki, rękawiczki, materiały medyczne oraz mleko w proszku.

Siostra Krystyna w przeciągu ostatnich dni zmieniła miejsce pobytu w Libanie. Opuściła hospicjum w Bhannes, które dzięki nagłośnieniu jego złej sytuacji, zaczęło otrzymywać pomoc i trafiła do Zouk Mikael. Tam rozpoczęła pracę w przychodni dla najbiedniejszych Libańczyków. Tutaj też potrzeby są ogromne, a każda pomoc bezcenna.

Wkrótce więcej informacji na temat nowej misji Siostry.

Za ofiarną pomoc dziękujemy wszystkim wspierającym – także słuchaczom Radia Wnet i pielgrzymom z Biura Pielgrzymkowego Arka z Siedlec.


Fundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekt CFM, który daje możliwość pracy mieszkańcom Libanu.