Mleko już w Libanie!

Rankiem 10.04.2021 r. na pokładzie wojskowego Herculesa wyleciało do Bejrutu ok. 4 ton mleka w proszku, zakupionych przez Fundację Fenicja dzięki wpłatom Darczyńców. Mimo straszliwego deszczu i wiatru, jaki w tym dniu panował w Bejrucie, samolot wylądował bez opóźnień, a transport został odebrany przez przedstawicieli Fenicji oraz współpracującego z nami w Libanie stowarzyszenia Youth Of Hope (Patriarchat Maronicki).

Do najbardziej potrzebujących wkrótce trafi 7500 sztuk opakowań 0,5 kg mleka, którego producentem jest Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Jest to pełnotłusty produkt, najwyższej jakości, nadający się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Dziękujemy Mlekovicie za sprzedaż produktu w bardzo dobrej cenie, a także za przekazanie części mleka jako darowizny na cele humanitarne. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za sprawną i pełną zaangażowania organizację transportu na lotnisko oraz pomoc w formalnościach, związanych z wywozem mleka z kraju.

Dziękujemy Ministrowi Obrony Narodowej za wyrażenie zgody na transport wojskowym samolotem oraz żołnierzom za jego realizację i wszelką pomoc.

Dziękujemy bardzo Radiu Wnet za propagowanie naszej akcji, a także Katolickiemu Radiu Podlasie za wszelką pomoc.

A nade wszystko dziękujemy naszym Darczyńcom za odpowiedź serca i wpłaty, dzięki którym mogliśmy tak szybko zareagować i dostarczyć potrzebny produkt do Libanu.

Nasza akcja nadal trwa, bo Liban bardzo potrzebuje pomocy. Wierzymy, że dzięki Darczyńcom i łańcuchowi ludzi dobrej woli wkrótce uda się wysłać do Bejrutu kolejny transport potrzebnych produktów.

Prosimy o Twoją pomoc i wpłaty:

62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF:BPKOPLPW
W tytule: Mleko dla Libanu

Mleko zakupione przez Fundację Fenicja wyrusza na pokładzie wojskowego samolotu do Libanu, 10.04.2021 r.:

Bejrut, odbiór mleka w Libanie, 10.04.2021 r.: