Liban – pierwszy przewodnik po Libanie w języku polskim, napisany w ojczyźnie alfabetu – Libanie

Liban jest ojczyzną cywilizacji sprzed pięciu tysięcy lat, na którego terytorium następowały po sobie starożytne społeczeństwa i kultury, będące częścią historii ludzkości.

Liban jest krajem Fenicjan, którzy odkryli alfabet i podarowali go światu, dzięki czemu rozwinęły się nauki i kultury; to kraj artystów, poetów i filozofów, geografii, turystyki, rekreacji i letnich wakacji.

Liban jest krajem ciepłego wybrzeża i ośnieżonych gór. Pomimo tak wielkiego bogactwa, jest tak mało znany i często kojarzony jedyni z konfliktami zbrojnymi. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy, był (bo już nie jest) brak prawdziwego przewodnika w języku polskim, przedstawiałby go we wszystkich jego historycznych, geograficznych, demograficznych, duchowych, kulturalnych, moralnych i etycznych bogactwach.

Dlatego oddajemy do Waszej dyspozycji książkę, której jestem współautorem pod tytułem „Liban – Więcej niż przewodnik”.

Ci którzy mieli okazję już go przeczytać, chóralnie podkreślają prawdziwość podtytułu „Więcej niż Przewodnik”.

http://www.libanprzewodnik.pl
http://www.makazi.eu

Z góry serdecznie dziękuję tym którzy dokonają zakupu, a wszystkich proszę o udostępnienie tej informacji we wszystkich możliwych mediach społecznościowych i wśród przyjaciół.

Jestem przekonany, że każdy kto przeczyta niniejszą publikację, wcześniej czy później będzie moim gościem w Libanie. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Libanu.

Kazimierz Jan Gajowy

Liban więcej niż przewodnik
Liban więcej niż przewodnik