Kontener Serc już płynie do Bejrutu

Drodzy Przyjaciele Fundacji Fenicja im. Św. Charbela, pomocowa akcja „Kontener Serc” ma w sobie trzy wartości: dobroczynność, oddanie i zaangażowanie. Dzięki Waszym darowiznom dla Fundacji możemy pomagać i działać na rzecz poszkodowanych w Bejrucie przez straszliwy wybuch z sierpnia tego roku. Ucierpiały setki rodzin, szczególnie w dzielnicach chrześcijańskich, które były najbliżej portu. Dotychczas dostarczaliśmy im pomoc finansową, aby mogły odbudować swoje mieszkania przed nadejściem zimy. Zauważyliśmy wówczas, że wiele rodzin boryka się z brakiem środków czystości, których cena w sklepach w kraju ogarniętym kryzysem gospodarczym jest zawrotna. Problemy mają zwłaszcza rodziny ubogie, szczególnie te z dziećmi z niepełnosprawnościami umysłowymi i im przede wszystkim chcieliśmy pomóc. Tak narodziła się idea „Kontenera Serc”, który właśnie wypłynął z pomocą do Libanu.

Do otrzymanych z serca datków od Darczyńców dołożyliśmy naszą płynącą z serca pracę, a wspólne wysiłki zaowocowały czymś wyjątkowym: niezwykłym zaangażowaniem wielu osób fizycznych i firm, aby „Kontener serc” wyruszył z Polski. Chcielibyśmy Wam o tym opowiedzieć.

5 grudnia wypłynął z Gdyni do Bejrutu kontenerowiec MSC, a na jego pokładzie 40 stopowy kontener Fundacji Fenicja wypełniony setkami produktów dla rodzin w Libanie. Wśród nich drewniany domek o łącznej powierzchni 27 m kw., który po zastosowaniu dodatkowej izolacji może stać się całorocznym. Ofiarowując go włączyliśmy się w projekt libańskiej akcji pomocy dla rodzin, które stały się bezdomne w wyniku wybuchu. Przesłany domek nie jest duży, ale stanowi pokazowy egzemplarz w projekcie rozpoczęcia budowy osiedla domków drewnianych dla rodzin, które zostały bez dachu nad głową. Na ten cel Patriarchat Maronicki podarował należącą do Kościoła Maronickiego ziemię, a Fundacja Fenicja podejmuje kolejne wyzwanie, które będzie rozwijać już w najbliższych dniach wraz z naszym patronackim Radiem Wnet oraz powstałą niedawno Cafe Wnet. Będziemy zbierać środku na zakup domów drewnianych. Pragniemy bardzo podziękować dostawcy domku – firmie ESCAPADA z Golina.

Zostaliśmy obdarowani przez firmę AGATA Jacka Jagiełło z Kuczki-Kolonia elastycznymi zbiornikami na wodę. Te tzw. hydrobanki będą bardzo przydatne w Libanie, gdyż pozwalają na utrzymywanie dużych ilości wody przez długi czas. Dziękujemy Panie Jacku.

Dziękujemy również firmą POLIN z Książa Wielkopolskiego i VELVET-GROUP z Bydgoszczy, które zaoferowały wyjątkowo dobre ceny na swoje produkty czystości dla domu i higieny osobistej. Zakupując je nie tylko pomagamy Libanowi, ale tym samym wspomagamy polskie rodzime firmy. Zarazem stajemy się ambasadorem Polski, promując naszą markę w Libanie, a być może produkty te zobaczy cały Bliski Wschód.

W kontenerze do Bejrutu podarowaliśmy:

  1. płyn do mycia naczyń Efekt-extra: 700 szt. 1 l, 144 szt. 5 l,
  2. płyn do prania Veness: 600 szt. 1 l,
  3. mydło w płynie Rosa: 1152 szt. 500 ml, 114 szt. 5 l,
  4. żel pod prysznic/szampon: 2560 szt. 300 ml,
  5. proszek do prania Wash: 529 szt. (5kg, 10kg),
  6. proszek do prania Sofi: 3360 pudełek 600 g,
  7. proszek do prania – koncentrat Smartwash: 384 pudełek,
  8. żele/płyny do prania Fresh – 288 szt. 4 l.

Drodzy Darczyńcy, jesteśmy dumni, że dzięki Wam możemy pomagać potrzebującym. Dzięki Waszej ofiarności przekazujemy szczególny dar dla chrześcijańskich rodzin, które najbardziej ucierpiały. Tym samym pomagamy im, by mogli pozostać w swoich domach rodzinnych, na terenach początków chrześcijaństwa, w Libanie – Ziemi Świętej.

Zespół Fundacji Fenicja

Załadunek materiałów: