Kontener Serc dla Bejrutu – możesz pomóc

Rusza kolejna akcja Fundacji Fenicja, która ma na celu pomoc mieszkańcom Bejrutu poszkodowanym w wyniku wybuchu w sierpniu tego roku. Bejrut wciąż potrzebuje naszego wsparcia, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy pogłębił się panujący kryzys gospodarczy. Fundacja Fenicja wysyła z Polski kontener z darami, które zakupiono dzięki wpłatom Ofiarodawców. Będą to głównie środki czystości, jak proszki i płyny do prania, szampony, mydła, płyny do zmywania i oczywiście środki do dezynfekcji. Przekażemy artykuły, które są niezmiernie ważne w czasie zagrożenia koronawirusem.

Do Libanu w kontenerze popłyną też dary od naszych Ofiarodawców-firm: niezwykle potrzebne w tamtejszych gospodarstwach domowych składane pojemniki na wodę o dużej pojemności (dar firmy Agata z miejscowości Kuczki-Kolonia) oraz wykorzystywane w odbudowie domów systemy zamocowań (dar firmy Niczuk z Warszawy).

W Libanie kontener trafi do współpracującego z Fundacją Stowarzyszenia Youth of Hope, którego młodzież zajmie się rozdzieleniem darów wśród najbardziej potrzebujących rodzin.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem nie możemy w tym momencie ogłosić ogólnopolskiej zbiórki darów, dlatego prosimy Ofiarodawców o wpłaty na nasze konto:

62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
Prosimy w tytule dopisać: KONTENER SERC

Firmy, które chciałyby podarować swoje produkty dla Libanu prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy:

(0048) 602 449777, mail: rosloniec@post.pl

Dary będziemy także zbierać podczas najbliższego Jarmarku Radia Wnet w warszawskim Koneserze. Prosimy o przynoszenie środków czystości w dużych opakowaniach lub w opakowaniach zbiorczych.

O aktualnej sytuacji w Libanie i o tym, jak pomóc włączając się w akcję Kontener Serc można posłuchać w Studio Bejrut na falach Radia Wnet

Posłuchaj Studia Bejrut, wiadomości z Bliskiego Wschodu prosto ze stolicy Libanu - radio Wnet.fm