Komputer dla Rity

Wybuch 4 sierpnia w Bejrucie był niewyobrażalną tragedią, która dotknęła wielu mieszkańców stolicy Libanu. Wielu straciło życie, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. W jednym momencie zniknął cały dobytek życia. W obliczu takiego nieszczęścia utrata komputera wydaje się błahostką, ale nie dla Rity.

Rita i jej rodzina mieszka przy samym porcie w Bejrucie. Dziewczynka jest chora na trisomię i komputer stanowi wielką radość jej życia. W czasie eksplozji była w swoim pokoju. Wybuch przerzucił ją do drugiego pomieszczenia i mocno poturbował. Jednak Rita nie przejęła się tym, że jest ranna i ma złamaną rękę, ale rozpaczała, iż straciła to, co było dla niej najważniejsze – komputer. Ten zwykły dla nas przedmiot dla chorej Rity jest niezwykle cenny, dlatego jego utrata znacznie pogorszyła stan jej zdrowia. Dziewczynka zamknęła się w sobie i przestała z kimkolwiek rozmawiać.

Kiedy wspólnie z przedstawicielami organizacji Youth Of Hope (Młodzież Nadziei Liban), współpracującej z Fundacją Fenicja, odwiedzaliśmy bejruckie domy, aby zdecydować, które z nich odbudowywać, rodzina Rity w pierwszym rzędzie poprosiła nas o komputer dla dziewczynki. Dla mamy Rity ważniejsze było sprawienie dziecku podarunku, który potrafi wyrwać je z depresji i przywrócić do życia, niż odbudowa domu, o którą poproszono dopiero w drugiej kolejności. A Fundacja Fenicja spełni obie prośby.

Rita ma już upragniony komputer, który w naszym imieniu wręczyła młodzież z Youth Of Hope. A my otrzymaliśmy film, na którym z radością usłyszeliśmy jak Rita mówi: Dziękuję Fenicji im. Św. Charbela.

My również z całego serca dziękujemy naszym Darczyńcom, bo to dzięki Wam na twarzy Rity i jej mamy znowu zagościł uśmiech.

Wkrótce odbudujemy ich dom.

Rita dziękuje Fenicji