Jestem gotowa na wszystko!

To znamienne słowa Siostry Krystyny Zawadzkiej, która była gościem Studia Bejrut nadawanego z hospicjum w Bhannes. Polska Szarytka pracuje tam od 31 lat, gdy to przyjechała w czasie wojny domowej do Libanu, aby opiekować się chorymi. Od tamtej pory, bez względu na sytuację, nie odchodzi od ich łóżek. A sytuacja hospicjum jest bardzo trudna. Na pytanie czego brakuje Siostra odpowiada:

Łatwiej powiedzieć czego nam nie brakuje. Naprawdę brakuje wszystkiego. Nie mamy niczego: leków, środków medycznych, witamin do odżywiania chorych, personelu, ponieważ nie ma go czym opłacić…

Fundacja Fenicja jako pierwsza organizacja dotarła do Siostry z pomocą. Od dwóch tygodni informujemy o tragicznej sytuacji hospicjum i apelujemy o wsparcie. I nasz apel nie pozostał bez echa. Przede wszystkim, jak zawsze, odpowiedzieli nasi Darczyńcy – Ludzie, o ogromnych sercach. Ale odpowiedziało także Państwo Polskie. W iście ekspresowym tempie Kancelaria Prezydenta zorganizowała transport pomocy, który w dniu 16 grudnia 2021 r. dotarł do Bhannes. Dary przywiózł Minister Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który wręczył Siostrze Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Andrzej Duda uhonorował tym odznaczeniem Siostrę za wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom chorym i potrzebującym oraz za działalność charytatywną i misyjną.

Fundacja Fenicja przekazała na ręce Siostry Krystyny „Bożonarodzeniowe Karty Podarunkowe” dla całego personelu hospicjum. Dzięki tym voucherom do libańskich sklepów, pracujący na co dzień z pełnym poświęceniem personel medyczny, który często nie dojada, będzie mógł zrobić porządne zakupy i spędzić godnie Święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Darczyńcom za tak hojny dar sera i prosimy:

Nie zapominajmy o Siostrze Krystynie, gdyż potrzeby hospicjum są ogromne.

Wspierajcie nas modlitwami – powiedziała Siostra.

Podziękowanie siostry Krystyny Zawadzkiej

Posłuchaj Studia Bejrut z Bhannes:

Posłuchaj Studia Bejrut, wiadomości z Bliskiego Wschodu prosto ze stolicy Libanu - radio Wnet.fm

Hospicjum można wspomóc wpłacając darowiznę:

Fundacja Fenicja im. Św. Charbela
62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
w tytule: Hospicjum

Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem PayPal lub karty

Odznaczona siostra Krystyna Zawadzka
Odznaczona siostra Krystyna Zawadzka
Podczas ceremonii
Podczas ceremonii