Emisja trzeciego odcinka programu o niezwykłych Polakach w Libanie| Warszawa, Kawiarnia Agere Contra 10.06.2024

10 czerwca 2024 odbędzie się pokaz trzeciego odcinka z serii Niezwykli Polacy – Niezwykłe miejsca poświęcony Juliuszowi Słowackiemu. Zapraszamy do kawiarni Agere Contra przy ul. Chłodnej 2/18 o godz. 18:00.

Wstęp wolny; aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez stronę: ZAPISZ SIĘ

Po opowieści o Juliuszu Słowackim i o. Maksymilianie Ryłło zapraszamy w czasy oddalone o 100 lat. W czasie II Wojny Światowej Polacy szukali schronienia w wówczas spokojnym Libanie. W 1939 roku było to kilka rodzin. Z czasem dołączali kolejni Polacy, w tym Armia Andersa. Część z nich pozostało w Libanie.

Wydarzeniem zostało objęte patronatem przez: Radio Wnet, PCh24.pl, Do Rzeczy, EWTN Polska

W dyskusji wezmą udział Adam Rosłoniec i Aleksandra Smejda-Rosłoniec – wiceprzewodniczący i członkini zarządu Fundacji Fenicja.

Zachęcamy zapisania się na wydarzenie!

Więcej szczegółów TUTAJFundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.