Emisja drugiego odcinka programu o niezwykłych Polakach w Libanie| Warszawa, Kawiarnia Agere Contra 6.05.2024

6 maja 2024 odbędzie się pokaz pierwszego odcinka z serii Niezwykli Polacy – Niezwykłe miejsca poświęcony ojcu Maksymilianie Ryłło. Zapraszamy do kawiarni Agere Contra przy ul. Chłodnej 2/18 o godz. 18:00.

Wstęp wolny; aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez stronę: https://agerecontra.pl/wydarzenie/archeolog-duszpasterz-wspoltworca-oswiaty-w-libanie-spotkanie-i-film-o-o-maksymilianie-ryllo/

“Spotkałam na drodze mężczyznę ubranego w strój arabski, idącego szybkim i pewnym krokiem. Pod orientalną brodą kryła się piękna, wyrazista twarz o jasnej karnacji. W jego oczach błyszczały płomienne iskry […]”. Zapraszamy na pokaz drugiego z trzech odcinków poświęconych Polakom w Libanie, zrealizowanych przez Fundację Fenicja im. św. Charbela!

Maksymilian Stanisław Ryłło był jezuitą, rektorem Collegium Urbanum w Rzymie, misjonarzem na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Na swojej drodze poznał m.in. Juliusza Słowackiego, a dzięki nauczeniu się języka arabskiego został pokochany także przez mieszkańców Libanu. W ramach podzięki za przysługę otrzymał nawet m.in. niewolnicę. Podczas tego spotkania pokażemy półgodzinny film, w którym przybliżymy postać o. Ryłło, a także porozmawiamy o obecnym życiu duchowym Libańczyków.

Wydarzeniem zostało objęte patronatem przez: Radio Wnet, PCh24.pl, Do Rzeczy, EWTN Polska

W dyskusji wezmą udział Adam Rosłoniec i Aleksandra Smejda-Rosłoniec – wiceprzewodniczący i członkini zarządu Fundacji Fenicja.

Zachęcamy zapisania się na wydarzenie!

Więcej szczegółów TUTAJFundacja Fenicja od lat prowadzi akcje pomocowe na terenie Libanu. Nasze działania humanitarne nakierunkowane są na najbardziej potrzebujących. Pomagamy libańskim rodzinom, dzieciom, osobom starszym i schorowanym. Staramy się być tam gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Oprócz pomocy rzeczowej i finansowej wdrażamy projekty rozwojowe, które dają możliwość pracy i rozwoju mieszkańcom Libanu.