Don Bosco – patron młodzieży

31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosko, patrona młodzieży, młodych robotników i rzemieślników. Założyciela Salezjanów oraz Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Fundacja Fenicja wraz z libańskimi współpracownikami przygotowała wideoklip poświęcony temu niezwykłemu Świętemu.

Słowa: Maya Outayek
Muzyka: Artur Kaszowski
Śpiew: Nariman Robehmed
Producent: Kazimierz Gajowy
Realizacja: Charles Chlela Studio na zlecenie Fundacji Fenicja im. Św. Charbela
Zdjęcia pochodzą z filmu „San Giovanni Bosco” (1988).

Św. Jan Bosko jest szczególnie nam bliski, gdyż to właśnie młodzież stanowi trzon naszych współpracowników w Libanie (organizacja Youth Of Hope). Młodzieży też w dużej mierze dedykowany jest, realizowany przez naszą Fundację, projekt CFM. Ale nie tylko dlatego, że inspirujemy się pracą założyciela Salezjanów, jest on dla nas tak ważny. Jednym z naszych pierwszych projektów była współpraca z Don Bosco Technique Fidar w celu umożliwienia dzieciom uchodźców syryjskich zdobycia wykształcenia, które zapewni im możliwość wykonywania zawodu i zdobywania środków na utrzymanie. Także poprzez Bon Bosco pomagaliśmy odbudować zniszczone przez działania wojenne w Aleppo domy dwóch rodzin, związanych z obecnością Salezjanów w tym mieście.

Mamy też nadzieję, że nasza współpraca z Salezjanami nie jest rozdziałem zamkniętym i Don Bosko Technique Fidar będzie naszym partnerem w przyszłych projektach związanych z edukacją zawodową na terenie Bliskiego Wschodu.