Daliśmy libańskim rodzinom radość

Od listopada trwa nasza akcja Bożonarodzeniowa Karta Podarunkowa. Jej celem było rozdanie libańskim rodzinom kart-voucherów do sklepów, tak by mogły zrobić zakupy na święta: żywność i podarunki dla dzieci. Chcieliśmy dać rodzicom możliwość wyboru tego, co jest im rzeczywiście potrzebne. I udało się! Dzięki Darczyńcom do czasu Świąt przygotowaliśmy wraz z Youth Of Hope (naszym libańskim partnerem) 505 kart o wartości 300 000 LLB oraz 400 000 LLB (na ten cel przekazano 7500$). Podpisano umowę z dwoma sieciami popularnych w Libanie supermarketów: Spinneys&Happy oraz Le Charcutier Aoun. Fundacja Fenicja otrzymała do rozdania 100 kart o wartości 300 000 LLB do Charkutier oraz 100 kart o wartości 400 000 LLB do Spinneys, które rozdaliśmy polsko-libańskim rodzinom, będącym w potrzebie, a także personelowi medycznemu hospicjum w Bhannes, które prowadzi polska Siostra Szarytka – Krystyna Zawadzka. Pozostałe karty organizacja Youth Of Hope, we współpracy z Patriarchatem Maronickim, rozdała wśród najuboższych.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy. Bóg narodził się w Was rzeczywiście, otwierając wasze wspaniałe serca na potrzeby ubogich. To dzięki Wam na wielu twarzach w Libanie zagościł uśmiech, a Polska była z wdzięcznością wspominana przy świątecznym stole.

Ponieważ potrzeby są wciąż ogromne nie kończymy jeszcze naszej akcji. Okres Bożonarodzeniowy wciąż trwa, a my cały czas zbieramy środki na kolejne Christmas Gift Card, które wspomogą potrzebujących w Libanie.

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Fenicja im. Św. Charbela
62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
w tytule: Bożonarodzeniowa Karta

Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem PayPal lub karty

O aktualnej sytuacji w Libanie i naszej akcji Bożonarodzeniowa Karta Podarunkowa – posłuchaj Studio Bejrut:

Posłuchaj Studia Bejrut, wiadomości z Bliskiego Wschodu prosto ze stolicy Libanu - radio Wnet.fm