Bożonarodzeniowa Karta Podarunkowa

Fundacja Fenicja rozpoczyna kolejną akcję pomocową dla Libanu, w którym kryzys gospodarczy wciąż się pogłębia. Niestabilna sytuacja polityczna, galopująca inflacja, problemy z dostawami benzyny to libańska codzienność, powodująca zubożenie rodzin. Wielu z nich nie starcza pieniędzy do końca miesiąca. Chcielibyśmy im pomóc, by mogli godnie spędzić Święta Bożego Narodzenia i sprawić, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech, gdy znajdą prezenty pod choinką. Od 6 grudnia, wraz z naszym libańskim partnerem Youth Of Hope, zaczynamy wydawanie kart podarunkowych, za które będzie można zrobić zakupy w sieci libańskich wielobranżowych marketów. Karty będą dystrybuowane poprzez maronickie parafie, przy których działają komisje socjalne, posiadające listy najuboższych rodzin.

Christmas Gift Card będzie miała wartość 100 zł, co dzisiaj stanowi pół miliona lir libańskich (niejednokrotnie jest to połowa pensji miesięcznej). Za kwotę tę można już zrobić porządne zakupy, nie tylko spożywcze, ale także kupić prezenty świąteczne dla dzieci.

Dlaczego rozdajemy karty zamiast gotowych produktów? Chcemy, by to rodzice sami decydowali, co kupić swoim dzieciom na święta, bo to oni wiedzą czego najbardziej im potrzeba.

100 zł – wydaje się, że to niewiele, ale dla Libańskich rodzin to możliwość radosnego spędzenia świąt, bez troski o to, czy starczy pieniędzy na zakup jedzenia, czy będzie ich stać na prezenty dla dzieci.

Wpłacając 100 zł na nasze konto ofiarowujesz Libańczykom radosne Święta. Dajesz ciepło, które płynie od rodziny do rodziny – z Polski do Libanu.

Prosimy o Twoją pomoc i wpłaty:

62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
W tytule: Bożonarodzeniowa Karta

Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem PayPal lub karty

Posłuchaj Studia Bejrut:

Posłuchaj Studia Bejrut, wiadomości z Bliskiego Wschodu prosto ze stolicy Libanu - radio Wnet.fm